Strategia komunikacji firmy FizjoHuta na portalu LinkedIn.

FizjoHuta jak sama nazwa nam podpowiada to gabinet fizjoterapii mieszczący się na osiedlu Nowa Huta w Krakowie. Klient zgłosił się do Nas z prośbą, o przygotowanie strategii komunikacji marki na platformie LinkedIn. Właściciel nie za bardzo orientował się, jaka jest specyfikacja tego portalu i jak jego gabinet, mógłby na tym zyskać i co. FizjoHuta, jak większość firm z tego sektora postawiła na komunikację z klientem za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.

Naszą pracę zaczęliśmy wyjaśnieniem klientowi co to jest LinkedIn, kogo na nim znajdziemy i co osoby korzystające z tej platformy chcą znaleźć na niej. Dlaczego to jest takie ważne? W Studiu Międzymiastowym doskonale wiemy, że najważniejsze w KOMUNIKACJI z klientem przez portale społecznościowe jest zrozumienie specyfikacji portalu. Jak zrozumiemy portal, zrozumiemy co na nim możemy zyskać i do KOGO się komunikujemy! Są to niezbędne elementy komunikacji. Bez tej wiedzy prawdopodobnie polegniemy na starcie.

Stworzyliśmy klientowi profil, obraliśmy strategię komunikacji i plan długoterminowy na rozwój profilu. Przygotowaliśmy i dobraliśmy zdjęcie w tle, wraz z klientem dobraliśmy i uzupełniliśmy informację. Dla klienta został stworzony specjalny, dedykowany indywidualny szablon graficzny. Szablon specjalnie został stworzony w darmowym programie graficznym Canva. Szablon jest prosto edytowalny, wystarczy wstawić zdjęcie oraz edytować tekst.

Posty na LinkedIn są dopasowane do wcześniejszej komunikacji w innych kanałach sm. Bardzo istotne w komunikacji w Social Mediach jest pilnowanie contentu. Wiele klientów ma z tym problem i nie są konsekwentni w swoich działaniach. Przy prowadzeniu profilu musimy pamiętać o uzbrojeniu się w cierpliwość, byciu systematycznym i ciągłym podążaniu wyznaczoną drogą. Chodzenie na skróty lub pójście w boczną alejkę może poskutkować wydłużeniem drogi do sukcesu, a nawet zgubieniu się w dążeniu do wyznaczonego celu.

Masz problem z komunikacja w Social Mediach? Nie jesteś najlepszy w pisaniu tekstów? Tworzenie grafik sprawia Ci kłopot? Nie potrzebujesz zatrudniać agencji lub rzeszy specjalistów!

Zgłoś się do NAS po strategię komunikacji w Social Mediach. Nauczymy Cię wszystkiego i damy niezbędne narzędzia. Wyślemy w drogę z dobrą mapą i przygotowaniem.